dzieci dzień

domek oddany do użytku..wreszcie!

już po pierwszych dniach( godziny pożno wieczorne..) prac budowlanych miałam chwile zwątpienia i chciałam wszystko rzucić.. chyba trochę za duży, za wysoki, a że za mało pokoi, że za szeroko, że trzeba było inaczej pociąć karton..wiadomo, dopiero trzeci dom wychodzi idealnie. myślałam żeby dokupić to i tamto ładne tapety i zasłonki, ale z założenia domek miał zupełnie nic nie kosztować i też tego postanowiłam się dalej trzymać. Tak więc powstał z materiałów i rzeczy, które mieliśmy w domu. Jedyny koszt to oświetlenie domku.

Projekt przewidywał lampki w każdym pokoju, także kominek, lecz czas naglił i zrezygnowaliśmy z tego. Miejscami jest jeszcze nie dokończony, tekturowe elementy z boku, łączenia pięter, będą pomalowane na biało. Po tygodniu eksploatacji mam dwa zamówienia na zasłonki ze szmatek w innych pokojach. Ponoć są przytulne i za zasłonką są sypialnie..

Nie mamy mebelków jeszcze, może zrobimy coś sami, może kupimy. Ale jak na razie dziewczynki klecą coś z klocków lego i wstawiają do domku jako mebelki.

Nie wiem czy dom ów przetrwa dłuższy czas, ale jest zrobiony z bardzo grubego kartonu więc mam nadzieje ze się nie zawali. Julek dostał jeden pokój dla siebie, w razie jakby go naszło na zabawę w domku sióstr, niech ma swój kąt. To pokój wyklejony starymi komiksami taty trojaków..

Podsumowując, mieliśmy dwa tygodnie zabawy wieczorami robiąc dla dzieci ten domek, powstał na szybko, za szybko, teraz wiele rzeczy bym zmieniła, ale nie oto chodzi właściwie. Dzieci się ucieszyły bardzo że mama i tato zrobili coś dla nich sami. Nie dało się ukryć placu budowy przed nimi rzecz jasna. Wiedzieli co się święci, ale otwarte buzie kiedy oglądali z bliska były rozczulające.

fajna myjnia..!

migawki z dnia dziecka

wóz drabiniasty, bardzo potrzebny do przewozu różnych ważnych rzeczy, kamieni, patyków, rodzeństwa itp.. TU

Reklamy

3 comments

  1. Jakbym miała tam zamieszkać to wybrałabym pokój z tapetą patchworkową!
    A oświetlenie w pokojach – super – szacuneczek!!! 😉

  2. cuż…pięknie. ….Bardzo się cieszę że wszystko piękne : wzory na tapetach, żyrandole, koronka, wpatrzone, zachwycone oczy dzieci, piękna za duża sukienka Niny i kozaki + stopy nagie Majki, łobuzerskia mina Juliusza (już za chwiluńkę zacznie pomysły wdrażać w życie- na razie jeszcze ma ograniczenia hih wynikające z wieku), kochające oczy ojca w leżaku ….

  3. ten domek w ciemności robi wrażenie! podziwiam.
    Może kiedyś będzie dane miom dzieciom położyc dwie lalaeczki na łóżeczkach w takim ładnym domku :)))


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s